Четвер, 28.03.2024, 20:54

Як вам танцювальний колектив "Івлія"?

Головна » 2016 » Грудень » 8 » Концерт органної музики
Концерт органної музики

Одним із завдань сучасного художньо-естетичного виховання  у школі є особистісний розвиток учня і збагачення його емоційно-естетичного досвіду під час сприймання та інтерпретації творів музичного мистецтва. Діти шкільного віку не мають ні життєвого досвіду, ні глибоких знань, ні власного світогляду, тому занурюються в стихію легкої музики (поп-музика, рок, реп, диско, брейк, клубна музика), котра не може через свою масовість нести високі естетичні, моральні, духовні ідеали. Більшість молоді надає перевагу сучасній масовій субкультурі, аніж усьому іншому… Інше – це неосяжний всесвіт музики: народної та професійної, симфонічної і вокальної, камерної і інструментальної, оперної і балетної, класичної й експериментальної, сучасної і старовинної. Не маючи достатньої інформації, не можна виробити хороший смак і свій світогляд на навколишні явища життя. Саме тому я намагаюсь якомога глибше відкрити дітям безмежний світ музики знайомлячи їх з кращими зразками музичного мистецтва, заохочуючи учнів до сприймання «наживо» творів класичної музики. Так 25 листопада учні та вчителі 5-10 класів Чорнявського НВК  відвідали органний зал музичного училища ім..С.Гулака-Артемовського, де мали змогу почути твори композиторів-класиків та сучасні інтерпретації виконанні на органі Максимом Сидоренко – солістом Національного будинку органної та камерної музики України, лауреатом міжнародних конкурсів. Звичайно почуте сприймалось неоднозначно, але в будь-якому випадку це досвід, корисний досвід, що розширює і збагачує емоційно-естетичну сферу дитини, допомагає формувати особистісне ставлення до музичних творів, виховує художній інтерес та смак.

Отже сформувати свій індивідуальний музичний смак, свій особистий погляд можна тільки тоді, коли усвідомиш величезне культурне багатство і, врешті-решт, прийдеш до особливого ціннішого і приємнішого для себе.

Камінська О.В., вчитель музичного мистецтва

та художньої культури Чорнявського НВК