Вівторок, 23.04.2024, 11:44
Вітаю Вас Гість | RSS

Чорнявський НВК

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 38
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Мирна праця після війни

 Після закінчення Великої Вітчизняної війни в країні почалася активна перебудова народного господарства. Не минула ця участь і нашого села. Чорнявка відбудовувалася.

У 1953 році село Чорнявка ввійшло до складу Черкаського району. В цьому ж році колгосп очолив Метро Максимович Сидоренко. Нелегко було працювати головою в той час. Але володіючи умінням організувати людей, почуттям обов’язку, відповідальності за доручену справу, Сидоренко та його люди добиваються значних успіхів.  Поповнювався тракторний і автомобільний парки новою технікою, розпочалося будівництво приміщень тваринницьких ферм, побудовано контору колгоспу, дитячий

садок, винний цех, клуб на хуторі біля

Тясмина, першу артезіанську свердловину з вітряним двигуном, Будинок культури, магазин промислових товарів. Колгосп мав свою тракторну бригаду, яка складалась із 12 тракторів, 5 комбайнів та іншої сільськогосподарської техніки. Село було повністю електрифіковане. Широкого розмаху набрало індивідуальне будівництво. В 1960 році відбулося об’єднання трьох сіл – трьох колгоспів: Чорнявка, Думанці, Чубівка, якими керував Петро Максимович Сидоренко. Але це об’єднання тривало недовго – роз’єднали. Стали господарювати село Чорнявка окремо, А Думанці і Чубівка залишилися разом.  У 1976 році чорнявський колгосп  «Росія» був реформований  у садівничий радгосп імені Кірова. З цього часу починається новий етап розвитку села. Було закладено молодий фруктовий сад. За короткий час побудовано 15 багатоповерхових будинків, гуртожиток на 200 місць, двоповерхове приміщення кафе-їдальні «Яблунька», лазню-сауну, центральну котельню, фруктосховище з холодильником, очисні споруди. Всі центральні вулиці села заасфальтовано, близько трьохсот дворів підключено до центрального водогону, введено в дію нову АТС на 100 номерів. У 1985 році побудовано нову школу на 640 учнів, дитячий садок на 150 дітей, новий хімсклад, криті зернотоки, сіносховище.   В село

Прийшов газ і близько половини села газифіковано. А керував радгоспом  умілий, досвідчений, вимогливий, надзвичайної відповідальності за доручену справу, розумний, поміркований директор Чубань Юрій Микитович. Він зумів згуртувати навколо себе дружний колектив спеціалістів і працівників радгоспу. Фрукти, вирощені в садах Чорнявського радгоспу відправлялися в усі куточки бувшого Радянського Союзу.

     Завдяки тісній співпраці директора радгоспу Чубаня Юрія Микитовича, агронома Супруна Михайла Васильовича та економіста Мартиненка Дмитра Семеновича господарство неодноразово виходило переможцем  соціалістичних змагань, про що свідчать газетні матеріали того часу.

В 1996 році господарство було реформоване в КСП «Чорнявське».

       У 1997 році сталася подія історичного значення: земля була розпайована і 540 жителів села стали власниками земельних сертифікатів, які підтвердили право селян на земельну частку (пай) розміром в 1,84 га.

     В 1999 році КСП «Чорнявське реформовано в СТОВ «Чорнявське», а в 2001 році – в СТОВ «Нива». Знову, як і 70 років тому, починається новий етап в історії нашого села. Тільки тоді селяни втратили землю, а тепер її отримали. На даний час більша частина власників земельних паїв заключили договори оренди на землю і майно із СТОВ «Нива», щороку отримуючи орендну плату.  У 2005 році газифіковано все село Чорнявка

Нині село має 386 дворів, проживає 873 чоловік, із них 180 дітей і 400 пенсіонерів. На хуторі Берег, біля Тясмина, з якого колись розпочиналась Чорнявка, проживає 15 осіб у 10 дворах. Всі вони пенсійного віку.

     В останні роки господарство очолювали М.Д.Братко, В.П.Вороний, П.Г.Вороний, сільськими головами були Сидоренко П.М., Пилипенко В.М., Ільченко В.І., Ворона В.І., на даний час сільським головою обрано Супруна В.М.

Трудова слава Чорнявки

    Добрі і працьовиті люди проживають у селі. Своєю працею вони прославляють Чорнявку, сприяють розвитку добробуту та культури на селі. Серед них люди нагороджені трудовими орденами і медалями, відзнаками.  За особливі заслуги в області соціалістичного будівництва орденом Трудового Червоного Прапора нагороджені оператори машинного доїння Дрюк Ганна Миколаївна, Валах Ніна Аврамівна, механізатори Вороний Федір Петрович, Загинаймо Іван Іванович, ланкові городньої та садівничої бригад Ворона Ольга Пилипівна та Попович Катерина Василівна. За успіхи в соціалістичному змаганні працівників сільського 

господарства , за високі показники            

по виробництву і продажу державі сільськогосподарських продуктів звання майстра «Золоті руки» присвоєно учасниці Республіканського з’їзду колгоспників України 1969 року, ветеринарному лікареві колгоспу  «Росія» Вороній Ганні Юхимівні.

За вагомий трудовий внесок  в розвиток сільського господарства радгоспу Ворона Софія Пилипівна, Вітько Павло Сергійович, Вітько Осакій Прокопович, учасники Всесоюзної Сільськогосподарської Виставки у Москві (1957 рік) нагороджені урядовими нагородами за працю.

      Всі досягнення працівників колгоспу «Росія» знаходили відображення у сільській газеті, редактором якої був відданий

патріот, краєзнавець, вчитель української мови та літератури Галич Матвій Тимофійович.

      У 2008 році в селі Чорнявка було запроваджено звання «Людина року». Ним удостоюють людей, які зробили вагомий внесок у розвиток інфраструктури села. Це звання присвоєно бувшому лісничому Чорнявського лісництва Чухалу Григорію Васильовичу, директору Чорнявського навчально-виховного комплексу Селецькій Ганні Іванівні, керівнику танцювального гуртка «Івлія»  Камінській Олені Василівні  

   
Форма входу
Поштова скринька
anna.seletska@gmail.com
гаряча лінія
Урядова гаряча лінія 0800507309
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Друзі сайту

Чорнявське НВК © 2024 рік